Kategória (sk-sk)

Ďakujeme

Ďakujeme, že ste sa rozhodli prispieť na terapie pre Filipka. Nižšie nájdete postup na zaslanie 2% z dane.

Postup pre zamestnancov

 1. Do 15.02. požiadajte zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň. Nezabudnite zaškrtnúť, že chcete darovať 2% z dane.
 2. Potom požiadajte zamestnávateľa, aby Vám vystavil tlačivo Potvrdenie o zaplatení dane.
 3. Z tohto Potvrdenia si viete zistiť dátum zaplatenia dane a vypočítať 2% z Vašej zaplatenej dane – to je maximálna  suma, ktorú môžete v prospech Filipka poukázať. Táto suma však musí byť minimálne 3,00 €. Ak ste v roku 2018 odpracovali dobrovoľnícky minimálne 40 hodín a máte o tom potvrdenie, môžete v prospech prijímateľa poukázať 3% z Vašej zaplatenej dane.
 4. Tento rok je nutné použiť naše NOVÉ PREDPÍSANÉ TLAČIVO na poukázanie 2% z daní, pretože daňové úrady nebudú akceptovať žiadne iné tlačivá.
 5. Postup :
  1. do našeho predpísaneho Vyhlásenia doplňte Vaše osobné údaje.
  2. do riadku č.12 vo Vyhlásení vpíšete sumu z riadku č.23 z Potvrdenia o zaplatení dane.
  3. do riadku č.13 vo Vyhlásení vypočítate 2 percentá z riadku č.12 a zaokrúhlite nadol, to znamená, že len zapíšete sumu s dvoma miestami za desatinnou čiarkou.
  4. V riadku č.14 napíšete dátum z riadku č.25 z Potvrdenia od zamestnávateľa. Ak dátum na Potvrdení chýba, vpíšete 31.3.2018.
  5. Do Vyhlásenia vpíšete už len dátum, miesto a Váš podpis.
 6. Obe vyplnené, Potvrdenie a Vyhlásenie, je potrebné doručiť poštou alebo osobne na Daňový úrad do 30.4.2018

 

Ak by ste mali akékoľvek otázky, alebo nemali možnosť a čas sa tomu venovať, radi to za Vás vybavíme.

 

Potvrdenie       Vyhlásenie

 

Ďakujeme

Rodina Frimmelová

NEURINO

Rehabilitačné centrum Neurino  v Šamoríne je naša alfa a omega, chodíme sem od prvej chvíle. Naša fyzioterapeutka  nám na začiatku našej cesty za pokrokmi veľmi pomohla . Usmernila Nás kam chodiť na terapie ako často čo má význam čo nie.  Tu cvičíme tzv. Bobath koncept je to vlastne opakovanie a učenie správnych vzorcov pohybu dieťaťa. Treba tomu rozumieť tak ,že všetko čo zdravé deti robia a naučia prirodzene sami, to mi musíme Filipka prácne naučiť a neustále opakovať.

 

REHABILITAČNÁ NEMOCNICA TETIS

V tomto zariadení cvičíme tiež Bobath koncept a kondičné cvičenia  a sme pod dohľadom rehabilitačným lekárom ku ktorému chodíme na pravidelné kontroly a keď je treba tak nám vždy poradia nejakú vhodnú pomôcku ktorá je vhodná.

 

K CENTRUM

V K centre rozvíjajú pomocou muzikoterapie, hier a špeciálnej pedagogiky  Filipkovu  mentálnu stránku ktorá je tiež veľmi dôležitá . Tieto terapie Filipko zbožňuje nakoľko hudba a hudobné nástroje a nehovoriac o rôznych svetelných efektov ktoré tu používajú je pre neho úplne to najlepšie čo môže byť. Je to pre neho vždy veľký zážitok.

 

CANISTERAPIA- CANISCENTRUM K7

Filipko a tí naši jeho psi to je príbeh celkom vtipný a veľa ľudí si o nás musí myslieť, že sme blázni . Jednoducho on ich miluje je to pre neho motivácia ako hrom a mi si život bez nich proste nevieme predstaviť. Takže takto sme pomocou K7 získali nášho parťáka a asistenčného psa Bieleho švajčiarskeho ovčiaka menom Ozzy.  Ten pes je pre neho kamarát ochranca a v neposlednom rade ho ten pes zbožňuje a Filipko tiež jednoducho oni sú jeden pre druhého stvorený.

 

HIPOTERAPIA- HIPONY

Táto terapia priznám sa je tak troška moja vášeň (mama) ale našťastie Filipko je aspoň v tomto po mame a kone zbožňuje je to pre neho relax ale zároveň aj makačka na posilnenie celého tela a rovnováhy.

 

KRANIOSAKRÁLNA TERAPIA- OSTEODYNAMIKA

Terapia ktorú Filipko zbožňuje jednak lebo tam sa od neho nevyžaduje žiadny výkon chodí sa tam vlastne oddýchnuť a harmonizovať telíčko. Je to úžasná terapia ktorá je tak troška medzi nebom a zemou a napriek tomu vedecky podložená. To je však úplne jedno jednoducho to funguje a Filipko odtiaľ odchádza ako vymenený , prebudení zároveň vyrovnaný.

 

Kontakt a údaje o Filipkovom Občianskom združení:

Názov:  Občianske  združenie Filipko

Adresa: Mliečňanská 17

              931 01 Šamorín

Právna forma: OZ

IČO: 51013011

Č.ú. : SK88 5600 0000 0096 4725 0001

Email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

T.č.: Zuzana Frimmelová  00421 915 121 914

ĎAKUJEME

Filipko sa narodil  19.12.2014 ako zdravý chlapček. Počas tehotenstva aj po pôrode sa zdalo, že je všetko v poriadku tak ako má byť. Akurát prepustením z nemocnice pri potrebných vyšetreniach sa robilo sono mozgu a tam nám pani doktorka povedala že síce má Filipko rozšírené mozgové komory ale že to je ok niekedy to býva . Pre istotu to však za tri mesiace treba skontrolovať. Po uplynutí 3 mesiacov sme sa objednali na kontrolu mozgu . V ten deň začal náš boj. Filipko pri v nemocnici čakajúc na vyšetrenie dostal svoj prvý epileptický záchvat. Nasledoval rýchli prenos na detskú neurológiu do Detskej Fakultnej nemocnici na Kramároch, následná okamžitá hospitalizácia a dlhá rada rôznych vyšetrení. Pri hospitalizácií sa Filipkovi spravilo EEG kde sa potvrdila epilepsia a následne sa začalo pátrať po príčine. CT mozgu potvrdilo že Filipko má zriedkavú vývojovú deformitu mozgu zvanú Lysencefália . Znamená to toľko, že v dôsledku chybného vývoja  mozgovej kôry má Filipko menej mozgových závitov a dôsledku toho oneskorený psycho- motorický  vývoj a pridruženú epilepsiu. Po zistení všetkých tých nepriaznivých diagnóz nám rodičom nášho prvorodeného a zároveň vytúženého dieťatka , lekári vyriekli kruté prognózy do budúcna, ktoré by nemal počuť žiadny rodič . Bolo nám povedané, že ,,má vážnu diagnózu a v živote z neho nikdy nič nebude, bude celoživotný ležiak, ktorý nebude sám jesť, dýchať, rozprávať a nech sa s tým naučíme žiť.,, Po tejto krutej facky od života a po nekonečných otázkach obvineniach samých, ostatných sme to museli rozdýchať a ísť ďalej.

Prišiel moment kedy sme si s manželom a rodinou povedali že a dosť, s ľútosťou a s obviňovaním mu a ani sebe nepomôžeme. Sme sa rozhodli a na tom do dnešného dňa aj trváme ,  Filipko je jednoducho bojovník a každému na tomto svete dokážeme to že vtedy povedané slová pravdou nie sú a nikdy ani nebudú!

V 4.mesiaci jeho života začal kolotoč cvičení, rehabilitácií a rôznych stimulácii.

Filipko je usmievavý ,vnímavý chlapček, ktorý síce po svojom ale vie dať rázne najavo čo mu je po vôli alebo nie. Je to naše nadovšetko milované slniečko ktoré bojuje každý deň a dokazuje nám že to má význam . Zároveň nás učí byť lepšími , trpezlivejšími a neposlednom rade vďačnejšími. Napriek nepriaznivým prognózam lekárov Filipko v súčastnosti síce ešte nechodí, nerozpráva ,neplazí ale sám dýcha , asistovane papá ba žuje ,je zvedavý, spoznáva ľudí, teší sa , smeje vie povedať mama, nie, ham, napije sa z pohára odúčame plienky vcelku sa nám to darí a asistovane sedí a sám sa pretáča .  Našim heslom sa stala veta -,, pokiaľ Filipko chce , má snahu a záujem bojovať tak mi chceme dvakrát tak bojovať a ísť ďalej. ,,

Bojujeme s diagnózami: Lisencefalia, epilepsia, axiálna hypotónia, pectus exavatus.