Filipko sa narodil  19.12.2014 ako zdravý chlapček. Počas tehotenstva aj po pôrode sa zdalo, že je všetko v poriadku tak ako má byť. Akurát prepustením z nemocnice pri potrebných vyšetreniach sa robilo sono mozgu a tam nám pani doktorka povedala že síce má Filipko rozšírené mozgové komory ale že to je ok niekedy to býva . Pre istotu to však za tri mesiace treba skontrolovať. Po uplynutí 3 mesiacov sme sa objednali na kontrolu mozgu . V ten deň začal náš boj. Filipko pri v nemocnici čakajúc na vyšetrenie dostal svoj prvý epileptický záchvat. Nasledoval rýchli prenos na detskú neurológiu do Detskej Fakultnej nemocnici na Kramároch, následná okamžitá hospitalizácia a dlhá rada rôznych vyšetrení. Pri hospitalizácií sa Filipkovi spravilo EEG kde sa potvrdila epilepsia a následne sa začalo pátrať po príčine. CT mozgu potvrdilo že Filipko má zriedkavú vývojovú deformitu mozgu zvanú Lysencefália . Znamená to toľko, že v dôsledku chybného vývoja  mozgovej kôry má Filipko menej mozgových závitov a dôsledku toho oneskorený psycho- motorický  vývoj a pridruženú epilepsiu. Po zistení všetkých tých nepriaznivých diagnóz nám rodičom nášho prvorodeného a zároveň vytúženého dieťatka , lekári vyriekli kruté prognózy do budúcna, ktoré by nemal počuť žiadny rodič . Bolo nám povedané, že ,,má vážnu diagnózu a v živote z neho nikdy nič nebude, bude celoživotný ležiak, ktorý nebude sám jesť, dýchať, rozprávať a nech sa s tým naučíme žiť.,, Po tejto krutej facky od života a po nekonečných otázkach obvineniach samých, ostatných sme to museli rozdýchať a ísť ďalej.

Prišiel moment kedy sme si s manželom a rodinou povedali že a dosť, s ľútosťou a s obviňovaním mu a ani sebe nepomôžeme. Sme sa rozhodli a na tom do dnešného dňa aj trváme ,  Filipko je jednoducho bojovník a každému na tomto svete dokážeme to že vtedy povedané slová pravdou nie sú a nikdy ani nebudú!

V 4.mesiaci jeho života začal kolotoč cvičení, rehabilitácií a rôznych stimulácii.

Filipko je usmievavý ,vnímavý chlapček, ktorý síce po svojom ale vie dať rázne najavo čo mu je po vôli alebo nie. Je to naše nadovšetko milované slniečko ktoré bojuje každý deň a dokazuje nám že to má význam . Zároveň nás učí byť lepšími , trpezlivejšími a neposlednom rade vďačnejšími. Napriek nepriaznivým prognózam lekárov Filipko v súčastnosti síce ešte nechodí, nerozpráva ,neplazí ale sám dýcha , asistovane papá ba žuje ,je zvedavý, spoznáva ľudí, teší sa , smeje vie povedať mama, nie, ham, napije sa z pohára odúčame plienky vcelku sa nám to darí a asistovane sedí a sám sa pretáča .  Našim heslom sa stala veta -,, pokiaľ Filipko chce , má snahu a záujem bojovať tak mi chceme dvakrát tak bojovať a ísť ďalej. ,,

Bojujeme s diagnózami: Lisencefalia, epilepsia, axiálna hypotónia, pectus exavatus.