NEURINO

Rehabilitačné centrum Neurino  v Šamoríne je naša alfa a omega, chodíme sem od prvej chvíle. Naša fyzioterapeutka  nám na začiatku našej cesty za pokrokmi veľmi pomohla . Usmernila Nás kam chodiť na terapie ako často čo má význam čo nie.  Tu cvičíme tzv. Bobath koncept je to vlastne opakovanie a učenie správnych vzorcov pohybu dieťaťa. Treba tomu rozumieť tak ,že všetko čo zdravé deti robia a naučia prirodzene sami, to mi musíme Filipka prácne naučiť a neustále opakovať.

 

REHABILITAČNÁ NEMOCNICA TETIS

V tomto zariadení cvičíme tiež Bobath koncept a kondičné cvičenia  a sme pod dohľadom rehabilitačným lekárom ku ktorému chodíme na pravidelné kontroly a keď je treba tak nám vždy poradia nejakú vhodnú pomôcku ktorá je vhodná.

 

K CENTRUM

V K centre rozvíjajú pomocou muzikoterapie, hier a špeciálnej pedagogiky  Filipkovu  mentálnu stránku ktorá je tiež veľmi dôležitá . Tieto terapie Filipko zbožňuje nakoľko hudba a hudobné nástroje a nehovoriac o rôznych svetelných efektov ktoré tu používajú je pre neho úplne to najlepšie čo môže byť. Je to pre neho vždy veľký zážitok.

 

CANISTERAPIA- CANISCENTRUM K7

Filipko a tí naši jeho psi to je príbeh celkom vtipný a veľa ľudí si o nás musí myslieť, že sme blázni . Jednoducho on ich miluje je to pre neho motivácia ako hrom a mi si život bez nich proste nevieme predstaviť. Takže takto sme pomocou K7 získali nášho parťáka a asistenčného psa Bieleho švajčiarskeho ovčiaka menom Ozzy.  Ten pes je pre neho kamarát ochranca a v neposlednom rade ho ten pes zbožňuje a Filipko tiež jednoducho oni sú jeden pre druhého stvorený.

 

HIPOTERAPIA- HIPONY

Táto terapia priznám sa je tak troška moja vášeň (mama) ale našťastie Filipko je aspoň v tomto po mame a kone zbožňuje je to pre neho relax ale zároveň aj makačka na posilnenie celého tela a rovnováhy.

 

KRANIOSAKRÁLNA TERAPIA- OSTEODYNAMIKA

Terapia ktorú Filipko zbožňuje jednak lebo tam sa od neho nevyžaduje žiadny výkon chodí sa tam vlastne oddýchnuť a harmonizovať telíčko. Je to úžasná terapia ktorá je tak troška medzi nebom a zemou a napriek tomu vedecky podložená. To je však úplne jedno jednoducho to funguje a Filipko odtiaľ odchádza ako vymenený , prebudení zároveň vyrovnaný.